Oplev to ægte London-institutioner på en og samme tur: Vagtskiftet ved Buckingham Palace og Afternoon Tea.
Din guide vil sørge for, at du får et godt spot, så du kan se vagtskiftet og bagefter får du et sjældent kig ind i den royale residens: Buckingham Palace. Paladset er kun åbnet for besøgende i en yderst begrænset periode hvert år og tilsyneladende vil alle ind og se!
Guider ikke må tale i paladset, så din guide vil give dig masser af baggrundsinformation og gode råd, inden du går videre og udforsker paladset på egen hånd.
Den sidste del af din tur er en afslappende gåtur til et luksushotel, hvor du vil få serveret eftermiddagste på britiske manér. Din guide vil fortælle dig om traditionen, som kun en lokal kan gøre det, mens du arbejder dig gennem udvalget af små sandwiches, den klassiske scone med 'clotted cream' og hjemmelavet syltetøj samt friskbagte kager og lækkerier.